Янгиликлар / Про-Лига

Ўзбекистон Кубоги, Про-лига, аёллар ва футзал мусобақаларининг дастлабки тур ўйинларига ҳакамлар ва назоратчилар тайинланди

29.03.2018 18:24 | Про-Лига

 

 

Суперлига ўйинларидан сўнг Про-лига, аёллар ва футзал чемпионати ҳамда Ўзбекистон Кубоги ўйинларига ҳам старт берилиш арафасида. Ўзбекистон Профессионал футбол лигаси буларнинг бари бўйича дастлабки тур ўйинларига ҳакамлар ва назоратчиларни тайинлади.

 

ФУТЗАЛ ЧЕМПИОНАТИ.

 

1-тур.

30 март (жума)

“Бунёдкор” – “Қизилқум”

Ҳакамлар: И.Зоитов (Тошкент вил.), А.Каримов (Тошкент вил.), С.Абдураҳмонов (Тошкент), Н.Афиногенов (Тошкент).

Назоратчи – Ф.Қудратов (Самарқанд).

Комиссар – Ж.Рахматуллаев.

 

“Металлург” – “Нефтчи”

Ҳакамлар: А.Рубаков (Тошкент), Р.Тоғаев (Тошкент), Ж.Қудратов (Самарқанд), У.Пўлатов (Тошкент).

Назоратчи – Б.Ҳасанов (Самарқанд).

Комиссар – А.Файзиев.

 

“Локомотив” – “Насаф”

Ҳакамлар: С.Петров (Тошкент), Ф.Музаффаров (Когон), Ж.Аллаев (Жиззах), О.Абдухалимов (Навоий).

Назоратчи – Ф.Хайруллаев (Когон).

Комиссар – Р.Толибжонов.

 

“Бухоро” – “Пахтакор”

Ҳакамлар: Х.Отамуротов (Хива), А.Орзибеков (Нукус), Ж.Бўриев (Қарши), Ж.Турсунбоев (Хива).

Назоратчи – И.Ёқубов (Хива).

Комиссар – Ш.Ражабов.

 

“Қўқон-1912” – АГМК

Ҳакамлар: Ш.Муҳитдинов (Тошкент), А.Маматов (Қарши), С.Нишонбоев (Тошкент), С.Раҳмонов (Фарғона).

Назоратчи – Ш.Аллаев (Жиззах).

Комиссар –  М.Саидқосимов.

 

“Навбаҳор” – “Сўғдиёна”

Ҳакамлар: Жамол Қосимов (Марғилон), Р.Шуҳратов (Марғилон), М.Аъзамжонов (Фарғона), Жалол Қосимов (Марғилон).

Назоратчи – Л.Қосимов (Андижон).

Комиссар – К.Мирзабоев.

 

31 март (шанба)

 

“Бунёдкор” – “Қизилқум”

Ҳакамлар: Н.Афиногенов (Тошкент), С.Абдураҳмонов (Тошкент),  А.Каримов (Тошкент вил.), И.Зоитов (Тошкент вил.).

Назоратчи – Ф.Қудратов (Самарқанд).

Комиссар – Ж.Рахматуллаев.

 

“Металлург” – “Нефтчи”

Ҳакамлар: Р.Тоғаев (Тошкент), А.Рубаков (Тошкент), У.Пўлатов (Тошкент), Ж.Қудратов (Самарқанд).

Назоратчи – Б.Ҳасанов (Самарқанд).

Комиссар – А.Файзиев.

 

“Локомотив” – “Насаф”

Ҳакамлар: Ж.Аллаев (Жиззах), С.Петров (Тошкент), О.Абдухалимов (Навоий), Ф.Музаффаров (Когон).

Назоратчи – Ф.Хайруллаев (Когон).

Комиссар - Р.Толибжонов.

 

“Бухоро” – “Пахтакор”

Ҳакамлар: А.Орзибеков (Нукус), Х.Отамуротов (Хива), Ж.Турсунбоев (Хива), Ж.Бўриев (Қарши).

Назоратчи – И.Ёқубов (Хива).

Комиссар – Ш.Ражабов.

 

“Қўқон-1912” – АГМК

Ҳакамлар: С.Нишонбоев (Тошкент), Ш.Муҳитдинов (Тошкент), С.Раҳмонов (Фарғона), А.Маматов (Қарши).

Назоратчи – Ш.Аллаев (Жиззах).

Комиссар – М.Саидқосимов.

 

“Навбаҳор” – “Сўғдиёна”

Ҳакамлар: Р.Шуҳратов (Марғилон), Жамол Қосимов (Марғилон), М.Аъзамжонов (Фарғона), Жалол Қосимов (Марғилон).

Назоратчи – Л.Қосимов (Андижон).

Комиссар - К.Мирзабоев

 

АЁЛЛАР ЧЕМПИОНАТИ

 

1 апрель (якшанба)

 

“Нефтчи” – “Навбаҳор”

Ҳакамлар: А.Раҳимов (Андижон), А.Абдураимов (Андижон), Х.Ўролов (Тошкент вил.), Ш.Аъзамов (Фарғона).

Назоратчи – Т.Низомов (Андижон).

Комиссар – К.Мирзабоев.

 

АГМК – “Сўғдиёна”

Ҳакамлар: А.Сидорова (Тошкент), О.Каллахўжаев (Тошкент), Д.Раҳмонов (Гулистон), Д.Жалимов (Тошкент вил.).

Назоратчи – Н.Рўзимов (Тошкент).

Комиссар –А.Файзиев.

 

“Пахтакор” – “Локомотив”

Ҳакамлар: Ф.Янсупов (Тошкент), Х.Эркинов (Тошкент), А.Кончикова (Тошкент), Р.Лутфуллин (Тошкент).

Назоратчи – Р.Қоратоев (Тошкент вил.).

Комиссар – Л.Қўчқоров.

 

“Қизилқум” – “Қўқон-1912”

Ҳакамлар: К.Расулов (Қарши), К.Середа (Бухоро), З.Элибоев (Қарши), О.Жумаев (Навоий).

Назоратчи – Х.Мухторов (Самарқанд).

Комиссар – Б.Намозов.

 

“Бухоро” – “Андижанка”

Ҳакамлар: Х.Жумаев (Қарши), Э.Дониёров (Қарши), М.Рахматқулова (Қарши), А.Буров (Бухоро).

Назоратчи – Ш.Эгамбердиев (Қарши).

Комиссар – Ш.Ражабов.

 

3 апрель (сешанба)

“Севинч” – “Металлург”

Ҳакамлар: Э.Турсунов (Бухоро), К.Ҳасанов (Тошкент вил.), Ғ.Самандаров (Навоий), Р.Абдувоҳидов (Қарши).

Назоратчи – Р.Давлатмуродов (Тошкент).

Комиссар – А.Фролов.

 

“Шўртан” – “Бунёдкор”

Ҳакамлар: Б.Юлчараев (Гулистон), Н.Муҳаммадиев (Термиз), Ш.Қаюмов (Жиззах), Ф.Норсафаров (Қарши).

Назоратчи – И.Шарипов (Бухоро).

Комиссар – А.Файзиев.

 

ЎЗБЕКИСТОН КУБОГИ. Саралаш.

 

2 апрель

“Нурафшон” – “Ифтихор”

Ҳакамлар: О.Толибжонов (Тошкент), С.Еремеев (Тошкент), Н.Афиногенов (Тошкент), Д.Жалимов (Тошкент вил.).

Назоратчи – А.Абдуллаев (Тошкент).

 

“Шердор” – “Лабса”

Ҳакамлар: Н.Қосимов (Қарши), Ш.Файзиев (Жиззах), Ш.Йўлдошев (Гулистон), С.Ҳакимов (Самарқанд).

Назоратчи – Ш.Жумаев (Қарши).  

 

ПРО-ЛИГА. “А” гуруҳи

 

6 апрель (жума)

“Орол” – “Истиқлол”

Ҳакамлар: Ф.Норсафаров (Қарши), Ф.Усмонов (Қарши), С.Сатторов (Қарши).

Назоратчи – А.Клепиков (Тошкент).

 

“Андижон” – “Машъал”

Ҳакамлар: В.Агишев (Тошкент), М.Мажидов (Наманган), Р.Фозилов (Наманган).

Назоратчи – И.Нехочин (Наманган).

 

“Норин” – “Динамо”

Ҳакамлар: А.Шукуруллаев (Тошкент), А.Снетков (Тошкент вил.), С.Улфатов (Тошкент вил.).

Назоратчи – И.Раҳимов (Андижон).

 

7 апрель (шанба)

 

“Шўртан” – “Хоразм”

Ҳакамлар: Ж.Мухторов (Тошкент), Ш.Рахматов (Бухоро), А.Ғиёсов (Бухоро).

Назоратчи - И.Шарипов (Бухоро).

 

“Б” гуруҳи

6 апрель (жума)

 

“Нурафшон” – “Ифтихор”

Ҳакамлар: А.Эргашев (Тошкент), Б.Шавкатов (Тошкент), Х.Баҳодиров (Тошкент).

Назоратчи – А.Тамбовцев (Тошкент).

 

“Зомин” – “Лабса”

Ҳакамлар: А.Нажафалиев (Тошкент), Ж.Ҳуснитдинов (Тошкент), Ж.Нажмиддинов (Тошкент).

Назоратчи – Ғ.Каримов (Тошкент).

 

Ғиждувон” – “Локомотив”

Ҳакамлар: И.Ибрагимов (Нукус), Б.Канназаров (Нукус), Ж.Сарсенов (Нукус).

Назоратчи – Ш.Эгамбердиев (Қарши).

 

“Ёзёвон” – “Хотира-79”

Ҳакамлар: А.Раҳимов (Андижон), С.Еремеев (Тошкент), Б.Баҳромов (Тошкент).

 

Назоратчи  - Т.Абдуллаев (Тошкент).

Жамоа Ў Т-Н О
1 Пахтакор 17 27-9 39
2 Бунёдкор 16 24-15 32
3 Локомотив 17 29-18 31
4 Навбаҳор 16 22-12 28
5 Бухоро 16 20-22 25
6 Металлург 16 16-20 23
7 Қўқон-1912 17 15-15 21
8 Насаф 16 18-18 19
9 Қизилқум 16 16-23 16
10 Сўғдиёна 16 13-22 15
11 АГМК 17 14-24 14
12 Нефтчи 16 8-24 7

Тўпурарлар

Футболчи Гол
1 Марат Бикмаев 9
2 Жавлон Иброхимов 8
3 Тиаго Безерра 8
4 Элгужа Григалашвили 7
5 Холмуҳаммедов Мурод 7
6 Исмоил Гонсалвеш 7
7 Зохид Абдуллаев 6
8 Йован Жокич 6
9 Сардор Рашидов 5
10 Филип Раевац 5