Янгиликлар / Pepsi Суперлига

Суперлига: 2-тур ўйинларига ҳакам ва назоратчилар тайинланди

06.03.2018 11:26 | Pepsi Суперлига

 

Суперлиганинг 8, 9 ва 10 март кунларига белгиланган 2-тур ўйинларига ҳакамлар ва назоратчилар, шунингдек, комиссарлар тайинланди. Турнинг марказий ўйини сифатида талқин этилаётган “Бунёдкор” ва “Пахтакор” жамоалари ўйинини Шерзод Қосимов гуруҳи бошқарадиган бўлди...

 

2-тур

8 март (пайшанба)

 

АГМК – “Навбаҳор”. 18:00.

Ҳакамлар: А.Рисқуллаев (Тошкент), А.Цапенко (Тошкент вил.), Т.Гайнуллин (Тошкент), А.Эргашев (Тошкент).

Назоратчи – К.Смирнов.

Комиссар – А.Фролов.

 

“Қизилқум” – “Қўқон-1912. 20:00.

Ҳакамлар: Р.Эрматов (Тошкент), А.Расулов (ТОшкент), Ж.Саидов (Тошкент),  Д.Жалимов (Тошкент вил.).

Назоратчи – Б.Тоғаев.

Комиссар – Б.Намозов.

 

9 март (жума)

 

“Насаф” – “Бухоро”. 18:00.

Ҳакамлар: В.Серазитдинов (Тошкент), Р.Шояхметов (Тошкент), А.Пўлатов (Тошкент), И.Иброҳимов (Нукус).

Назоратчи – Р.Айтеков (Тошкент).

Комиссар – Р.Черников.

 

 “Локомотив” – “Металлург”. 20:00.

Ҳакамлар: И.Танташев (Бухоро), Х.Шодмонов (Бухоро), Б.Қодиров (Бухоро), Д.Каримов (Тошкент).

Назоратчи – Д.Роман.

Комиссар – Ш.Ражабов.

 

10 март (шанба)

 

“Бунёдкор” – “Пахтакор”. 17:30.

Ҳакамлар: Ш.Қосимов (Тошкент), С.Шоюсупов (Тошкент), О.Абдувасилов (Тошкент), И.Худайдатов (Тошкент)..

Назоратчи – Р.Серазитдинов.

Комиссар – М.Саидқосимов.

 

“Сўғдиёна” – “Нефтчи”. 20:00.

Ҳакамлар: А.Асимов (Тошкент), М.Мажидов (Наманган), Р.Фозилов (Наманган), Р.Абдувоҳидов (Қарши).

Назоратчи – С.Нажавалиев (Тошкент).

Комиссар – С.Қудратуллаев.

 

 

Жамоа Ў Т-Н О
1 Пахтакор 22 36-12 47
2 Локомотив 22 35-21 40
3 Бунёдкор 22 35-26 40
4 Навбаҳор 22 29-18 37
5 Металлург 22 24-29 33
6 Бухоро 22 23-28 32
7 Қўқон-1912 22 21-20 28
8 АГМК 22 26-28 26
9 Насаф 22 21-28 26
10 Қизилқум 22 20-29 23
11 Сўғдиёна 22 17-32 17
12 Нефтчи 22 12-28 15

Тўпурарлар

Футболчи Гол
1 Исмоил Гонсалвеш 12
2 Жавлон Иброхимов 10
3 Тиаго Безерра 10
4 Марат Бикмаев 9
5 Йован Жокич 8
6 Холмуҳаммедов Мурод 8
7 Зохид Абдуллаев 7
8 Элгужа Григалашвили 7
9 Сардор Рашидов 6
10 Исломбек Исоқжонов 6