Янгиликлар

Футзал бўйича мамлакат чемпионати тақвими

06.03.2018 18:42 | ПФЛ

 

Катта футболнинг Суперлигаси каби футзал чемпионатида ҳам Суперлига клублари – 12та жамоа ўзаро куч синашишади. Авваллари футболнинг бу кўринишида “Олмалиқ” пешқадам бўлиб келган, Тошкентнинг “Ардус” ва Қарши шаҳрининг “Дўстлик-AIN” клублари совринли ўринлардан жой олган. Ўзбекистон футзали тарихидан сўз кетганда эса, кўпкарра чемпион “Ардус”, “Турон-С” ҳатто Самарқанднинг “Нафис” ҳамда Хиванинг  “Р.Мадаминов” жамоаларини мисол келтириш мумкин. Аммо бу йилдан ўзбек футболи структурасида кескин ўзгаришлар юз бергани боис футзал чемпионатида ҳам Суперлига клублари вакиллари иштирок этадиган бўлди. Шу пайтгача барча мавсумларда қатнашиб келган “Турон-С”, таркиби ёшлардан иборат “Насаф” жамоалари ҳам  янгича кўринишдаги чемпионатда қатнашишни жуда-жуда исташганди, аммо ташкилотчилар фақат Суперлига аъзоларигина мусобақалаши лозимлигига тўхталишди. Шу кўйи, Чемпионат-2018 тақвими қуйидагича кўриниш олди:

  

1-тур

30,31 март (жума, шанба)

 «Бунёдкор» (Тошкент) – «Қизилқум» (Навоий)

 «Металлург» (Бекобод) – «Нефтчи» (Фарғона)

 «Локомотив» (Тошкент) – «Насаф» (Қарши)

 «Бухоро» (Бухоро) – «Пахтакор» (Тошкент)

 «Қўқон-1912» (Қўқон) – АГМК (Олмалиқ)

 «Навбаҳор» (Наманган) – «Сўғдиёна» (Жиззах)

 

2-тур

6,7 апрель (жума, шанба)

 «Қизилқум» – «Сўғдиёна»

АГМК – «Навбаҳор»

 «Пахтакор» – «Қўқон-1912»

 «Насаф» – «Бухоро»

 «Нефтчи» – «Локомотив»

 «Бунёдкор» – «Металлург»

 

3-тур

11,12 апрель (чоршанба, пайшанба)

 «Металлург» – «Қизилқум»

 «Локомотив» – «Бунёдкор»

 «Бухоро» – «Нефтчи»

 «Қўқон-1912» – «Насаф»

 «Навбаҳор» – «Пахтакор»

 «Сўғдиёна» – АГМК

 

4-тур

20,21 апрель (жума, шанба)

 «Қизилқум» – АГМК

 «Пахтакор» – «Сўғдиёна»

 «Насаф» – «Навбаҳор»

 «Нефтчи» – «Қўқон-1912»

 «Бунёдкор» – «Бухоро»

 «Металлург» – «Локомотив»

 

5-тур

29,30 апрель (якшанба, душанба)

 «Локомотив» – «Қизилқум»

 «Бухоро» – «Металлург»

 «Қўқон-1912» – «Бунёдкор»

 «Навбаҳор» – «Нефтчи»

 «Сўғдиёна» – «Насаф»

АГМК – «Пахтакор»

 

6-тур

3,4 май (пайшанба, жума)

 «Қизилқум» – «Пахтакор»

 «Насаф» – АГМК

 «Нефтчи» – «Сўғдиёна»

 «Бунёдкор» – «Навбаҳор»

 «Металлург» – «Қўқон-1912»

 «Локомотив» – «Бухоро»

 

7-тур

11,12 май (жума, шанба)

 «Бухоро» – «Қизилқум»

 «Қўқон-1912» – «Локомотив»

 «Навбаҳор» – «Металлург»

 «Сўғдиёна» – «Бунёдкор»

АГМК – «Нефтчи»

 «Пахтакор» – «Насаф»

 

8-тур

19,20 май (шанба, якшанба)

 «Қизилқум» – «Насаф»

 «Нефтчи» – «Пахтакор»

 «Бунёдкор» – АГМК

 «Металлург» – «Сўғдиёна»

 «Локомотив» – «Навбаҳор»

 «Бухоро» – «Қўқон-1912»

 

9-тур

25,26 май (жума, шанба)

 «Қўқон-1912» – «Қизилқум»

 «Навбаҳор» – «Бухоро»

 «Сўғдиёна» – «Локомотив»

АГМК – «Металлург»

 «Пахтакор» – «Бунёдкор»

 «Насаф» – «Нефтчи»

 

10-тур

2,3 июнь (шанба, якшанба)

 «Қизилқум» – «Нефтчи»

 «Бунёдкор» – «Насаф»

 «Металлург» – «Пахтакор»

 «Локомотив» – АГМК

 «Бухоро» – «Сўғдиёна»

 «Қўқон-1912» – «Навбаҳор»

 

11-тур

7,8 июнь (пайшанба, жума)

 «Навбаҳор» – «Қизилқум»

 «Сўғдиёна» – «Қўқон-1912»

АГМК – «Бухоро»

Пахтакор» – «Локомотив»

 «Насаф» – «Металлург»

 «Нефтчи» – «Бунёдкор»

 

Иккинчи давра

12-тур

17,18 август (жума, шанба)

«Қизилқум» – «Бунёдкор»

«Нефтчи» – «Металлург»

«Насаф» – «Локомотив»

«Пахтакор» – «Бухоро»

АГМК – «Қўқон-1912»

«Сўғдиёна» – «Навбаҳор»

 

13-тур

28,29 август (сешанба, чоршанба)

«Сўғдиёна» – «Қизилқум»

«Навбаҳор» – АГМК

«Қўқон-1912» – «Пахтакор»

«Бухоро» – «Насаф»

«Локомотив» – «Нефтчи»

«Металлург» – «Бунёдкор»

 

14-тур

15,16 сентябрь (якшанба, душанба)

«Қизилқум» – «Металлург»

«Бунёдкор» – «Локомотив»

«Нефтчи» – «Бухоро»

«Насаф» – «Қўқон-1912»

«Пахтакор» – «Навбаҳор»

АГМК – «Сўғдиёна»

 

15-тур

21,22 сентябрь (жума, шанба)

АГМК – «Қизилқум»

«Сўғдиёна» – «Пахтакор»

«Навбаҳор» – «Насаф»

«Қўқон-1912» – «Нефтчи»

«Бухоро» – «Бунёдкор»

«Локомотив» – «Металлург»

 

16-тур

28,29 сентябрь (жума, шанба)

«Қизилқум» – «Локомотив»

«Металлург» – «Бухоро»

«Бунёдкор» – «Қўқон-1912»

«Нефтчи» – «Навбаҳор»

«Насаф» – «Сўғдиёна»

«Пахтакор» – АГМК

 

17-тур

5,6 октябрь (жума, шанба)

«Пахтакор» – «Қизилқум»

АГМК – «Насаф»

«Сўғдиёна» – «Нефтчи»

«Навбаҳор» – «Бунёдкор»

«Қўқон-1912» – «Металлург»

«Бухоро» – «Локомотив»

 

18-тур

19,20 октябрь (жума, шанба)

«Қизилқум» – «Бухоро»

«Локомотив» – «Қўқон-1912»

«Металлург» – «Навбаҳор»

«Бунёдкор» – «Сўғдиёна»

«Нефтчи» – АГМК

«Насаф» – «Пахтакор»

 

19-тур

26,27 октябрь (жума, шанба)

«Насаф» – «Қизилқум»

«Пахтакор» – «Нефтчи»

АГМК – «Бунёдкор»

«Сўғдиёна» – «Металлург»

«Навбаҳор» – «Локомотив»

«Қўқон-1912» – «Бухоро»

 

20-тур

3,4 ноябрь (шанба, якшанба)

«Қизилқум» – «Қўқон-1912»

«Бухоро» – «Навбаҳор»

«Локомотив» – «Сўғдиёна»

«Металлург» – АГМК

«Бунёдкор» – «Пахтакор»

«Нефтчи» – «Насаф»

 

21-тур

8,9 ноябрь (пайшанба, жума)

«Нефтчи» – «Қизилқум»

«Насаф» – «Бунёдкор»

«Пахтакор» – «Металлург»

АГМК – «Локомотив»

«Сўғдиёна» – «Бухоро»

«Навбаҳор» – «Қўқон-1912»

 

22-тур

16,17 ноябрь (жума, шанба)

«Қизилқум» – «Навбаҳор»

«Қўқон-1912» – «Сўғдиёна»

«Бухоро» – АГМК

«Локомотив» – «Пахтакор»

«Металлург» – «Насаф»

 

«Бунёдкор» – «Нефтчи»