Янгиликлар / ПФЛ

Аёллар футболи: 3-турга комиссарлар тайинланди

13.04.2018 11:32 | ПФЛ

 

17 апрель куни бўлиб ўтадиган аёллар жамоалари ўртасидаги мамлакат чемпионатининг 3-тур ўйинларини  бошқариб борувчи ҳакамлар ва назоратчилар номини эълон қилгандик.  Мазкур ўйинларга бириктирилган комиссарлар номлари ҳам маълум бўлди:

 

3-тур, 17 апрель (сешанба)

“Қўқон-1912” – “Андижанка”

Ҳакамлар: Г.Жўраев (Наманган), Э.Турсунов (Наманган), И.Носиров (Наманган), Ш.Аъшамов (Фарғона).

Назоратчи – Ш.Бозоров (Наманган).

Комиссар – М.Садик-Ахунов.

 

“Сўғдиёна” – “Қизилқум”

Ҳакамлар: Д.Акмалов (Тошкент), Д.Раҳмонов (Гулистон), Ш.Камаров (Самарқанд), Ш.Файзиев (Жиззах).

Назоратчи – Р.Қоратоев (Тошкент вил.).

Комиссар – Б.Намозов.

 

“Локомотив” – “Бухоро”

 Ҳакамлар: Р.Каримов (Тошкент), Х.Ўролов (Тошкент вил.), О.Умаров (Тошкент вил.), А.Асимов (Тошкент).

Назоратчи – В.Нажафалиев (Тошкент)

Комиссар – Р.Толипжонов.

 

“Металлург” - АГМК

Ҳакамлар: Х.Жумаев (Қарши), З.Рахматов (Қарши), К.Середа (Бухоро), И.Жўраев (Тошкент вил.).

Назоратчи – Э.Орипов (Фарғона).

Комиссар – А.Файзиев.

 

“Бунёдкор” – “Пахтакор”

Ҳакамлар: А.Худойберганов (Тошкент), Ш.Қаюмов (Жиззах), Ғ.Самандаров (Навоий), А.Шукуруллаев (Тошкент).

Назоратчи – Н.Рўзимов (Тошкент).

Комиссар – Р.Черников.

 

“Нефтчи” – “Севинч”

Ҳакамлар: Ш.Насибуллаев (Наманган), О.Каллахўжаев (Тошкент), Х.Эркинов (Тошкент), Р.Кападзе (Фарғона).

Назоратчи – Ш.Ҳакимов (Андижон).

Комиссар – Ж.Рахматуллаев.

 

“Навбаҳор” – “Шўртан”

Ҳакамлар: Т.Тўхтасинов (Андижон), А.Абдураимов (Андижон), К.Ҳусанов (Тошкент вил.), М.Нехочин (Наманган).

Назоратчи – С.Зайлобиддинов (Фарғона).

 

Комиссар – А.Фролов.

Жамоа Ў Т-Н О
1 Пахтакор 17 27-9 39
2 Бунёдкор 17 25-16 33
3 Навбаҳор 17 24-12 31
4 Локомотив 17 29-18 31
5 Бухоро 17 20-22 26
6 Металлург 17 17-21 24
7 Қўқон-1912 17 15-15 21
8 Насаф 17 18-18 20
9 Қизилқум 17 16-23 17
10 Сўғдиёна 17 13-24 15
11 АГМК 17 14-24 14
12 Нефтчи 17 8-24 8

Тўпурарлар

Футболчи Гол
1 Марат Бикмаев 9
2 Жавлон Иброхимов 8
3 Тиаго Безерра 8
4 Элгужа Григалашвили 7
5 Холмуҳаммедов Мурод 7
6 Исмоил Гонсалвеш 7
7 Зохид Абдуллаев 6
8 Йован Жокич 6
9 Сардор Рашидов 5
10 Филип Раевац 5