Янгиликлар / ПФЛ

Аёллар чемпионати: 4-турга ҳакамлар, назоратчилар ва комиссарлар тайинланди

16.04.2018 19:23 | ПФЛ

 

20 апрель куни 4-тур доирасида ўтадиган барча учрашувлар мухлислар эътиборини тортиши аниқ. Турнир жадвалининг юқори ўринларида бораётган жамоалар сафарда тўп суришади. 2-тур якунларига кўра карвонбоши бўлиб турган “Андижанка” эса бу турда дам олади. Бу эса бошқа клубларинг пешқадамлик мавқеини тиклаб олишига туртки бўлиши ҳеч гап эмас...

 

4-тур, 20 апрель (жума)

“Сўғдиёна” – “Бухоро”

Ҳакамлар: К.Расулов (Қарши), Д.Раҳмонов (Гулистон), Н.Муҳаммадиева (Термиз), М.Файзуллаев (Жиззах).

Назоратчи – Х.Мухторов (Самарқанд).

Комиссар – М.Султонов.

 

“Локомотив” – “Қизилқум”

Ҳакамлар: Х.Жумаева (Қарши), З.Элибоев (Қарши), М.Рахматқулова (Қарши), В.Серазитдинов (Тошкент).

Назоратчи – А.Тамбовцев (Тошкент).

Комиссар – Л.Қўчқоров.

 

“Металлург” – “Пахтакор”

Ҳакамлар: Т.Суюнов (Гулистон), Ғ.Самандаров (Навоий), Ш.Қаюмов (Жиззах), Х.Худойбердиев (Тошкент вил.).

Назоратчи – Ғ.Каримов (Тошкент).

Комиссар – Р.Черников.

 

“Бунёдкор” – АГМК

Ҳакамлар: Д.Каримов (Тошкент), Х.Эркинова (Тошкент), А.Кончикова (Тошкент), В.Агишев (ТОшкент).

Назоратчи – А.Клепиков (Тошкент).

Комиссар – Ж.Рахматуллаев.

 

“Нефтчи” – “Шўртан”

Ҳакамлар: А.Худойберганов (Тошкент), О.Умаров (Тошкент вил.), Х.Ўролов (Тошкент вил.), О.Тўйчибоев (Фарғона).

Назоратчи – А.Исаев (Тошкент вил.).

Комиссар – Р.тТлибжонов.

 

“Навбаҳор” – “Севинч”

Ҳакамлар: А.Раҳимов (Андижон), К.Ҳасанов (Тошкент вил.), О.Каллахўжаев (Тошкент), Ғ.Жўраев (Наманган).

Назоратчи – А.Ўринов (Фарғона).

 

Комиссар -   А.Файзиев. 

Жамоа Ў Т-Н О
1 Пахтакор 22 36-12 47
2 Локомотив 22 35-21 40
3 Бунёдкор 22 35-26 40
4 Навбаҳор 22 29-18 37
5 Металлург 22 24-29 33
6 Бухоро 22 23-28 32
7 Қўқон-1912 22 21-20 28
8 АГМК 22 26-28 26
9 Насаф 22 21-28 26
10 Қизилқум 22 20-29 23
11 Сўғдиёна 22 17-32 17
12 Нефтчи 22 12-28 15

Тўпурарлар

Футболчи Гол
1 Исмоил Гонсалвеш 12
2 Жавлон Иброхимов 10
3 Тиаго Безерра 10
4 Марат Бикмаев 9
5 Йован Жокич 8
6 Холмуҳаммедов Мурод 8
7 Зохид Абдуллаев 7
8 Элгужа Григалашвили 7
9 Филип Раевац 6
10 Сардор Рашидов 6