Янгиликлар / ПФЛ

Аёллар чемпионати: 4-турга ҳакамлар, назоратчилар ва комиссарлар тайинланди

16.04.2018 19:23 | ПФЛ

 

20 апрель куни 4-тур доирасида ўтадиган барча учрашувлар мухлислар эътиборини тортиши аниқ. Турнир жадвалининг юқори ўринларида бораётган жамоалар сафарда тўп суришади. 2-тур якунларига кўра карвонбоши бўлиб турган “Андижанка” эса бу турда дам олади. Бу эса бошқа клубларинг пешқадамлик мавқеини тиклаб олишига туртки бўлиши ҳеч гап эмас...

 

4-тур, 20 апрель (жума)

“Сўғдиёна” – “Бухоро”

Ҳакамлар: К.Расулов (Қарши), Д.Раҳмонов (Гулистон), Н.Муҳаммадиева (Термиз), М.Файзуллаев (Жиззах).

Назоратчи – Х.Мухторов (Самарқанд).

Комиссар – М.Султонов.

 

“Локомотив” – “Қизилқум”

Ҳакамлар: Х.Жумаева (Қарши), З.Элибоев (Қарши), М.Рахматқулова (Қарши), В.Серазитдинов (Тошкент).

Назоратчи – А.Тамбовцев (Тошкент).

Комиссар – Л.Қўчқоров.

 

“Металлург” – “Пахтакор”

Ҳакамлар: Т.Суюнов (Гулистон), Ғ.Самандаров (Навоий), Ш.Қаюмов (Жиззах), Х.Худойбердиев (Тошкент вил.).

Назоратчи – Ғ.Каримов (Тошкент).

Комиссар – Р.Черников.

 

“Бунёдкор” – АГМК

Ҳакамлар: Д.Каримов (Тошкент), Х.Эркинова (Тошкент), А.Кончикова (Тошкент), В.Агишев (ТОшкент).

Назоратчи – А.Клепиков (Тошкент).

Комиссар – Ж.Рахматуллаев.

 

“Нефтчи” – “Шўртан”

Ҳакамлар: А.Худойберганов (Тошкент), О.Умаров (Тошкент вил.), Х.Ўролов (Тошкент вил.), О.Тўйчибоев (Фарғона).

Назоратчи – А.Исаев (Тошкент вил.).

Комиссар – Р.тТлибжонов.

 

“Навбаҳор” – “Севинч”

Ҳакамлар: А.Раҳимов (Андижон), К.Ҳасанов (Тошкент вил.), О.Каллахўжаев (Тошкент), Ғ.Жўраев (Наманган).

Назоратчи – А.Ўринов (Фарғона).

 

Комиссар -   А.Файзиев. 

Жамоа Ў Т-Н О
1 Пахтакор 16 25-8 36
2 Бунёдкор 16 24-15 32
3 Навбаҳор 16 22-12 28
4 Локомотив 16 26-17 28
5 Бухоро 16 20-22 25
6 Металлург 16 16-20 23
7 Насаф 16 17-15 20
8 Қўқон-1912 16 12-15 18
9 Қизилқум 16 15-21 17
10 Сўғдиёна 16 13-22 15
11 АГМК 16 14-21 14
12 Нефтчи 16 8-24 7

Тўпурарлар

Футболчи Гол
1 Жавлон Иброхимов 8
2 Элгужа Григалашвили 7
3 Тиаго Безерра 7
4 Исмоил Гонсалвеш 7
5 Зохид Абдуллаев 6
6 Йован Жокич 6
7 Марат Бикмаев 6
8 Сардор Рашидов 5
9 Холмуҳаммедов Мурод 5
10 Филип Раевац 5