Янгиликлар / ПФЛ

Аёллар чемпионати: 7-турга ҳакамлар, назоратчилар ва комиссарлар тайинланди

14.05.2018 11:00 | ПФЛ

 

16 май куни футбол бўйича аёллар ўртасидаги мамлакат чемпионатининг 7-тур ўйинлари бўлиб ўтади. Мазкур беллашувларга тайинланган расмийлар билан қуйида танишиш мумкин.

 

Аёллар чемпионати, 7-тур

16 май  (чоршанба)

 

“Сўғдиёна”  – “Локомотив”

Ҳакамлар: Б.Юлчараев (Гулистон), З.Раҳматова (Қарши), М.Раҳматқулова (Қарши), М.Файзуллаев (Жиззах).

Назоратчи - Ш.Эгамбердиев (Қарши)

Комиссар – М.Саидқосимов.

 

 

“Металлург”  – “Қўқон-1912”

Ҳакамлар: Т.Суюнов (Сирдарё), З.Элибоев (Қарши), Ғ.Самандаров (Навоий), А.Саидов (Тошкент.вил).

Назоратчи - Р.Давлатмурадов (Тошкент).

Комиссар – Р.Кондратьев.

 

 

“Бунёдкор”  – “Андижанка”

Ҳакамлар: Ф.Япсупов (Тошкент), Ш.Қаюмов (Жиззах), Д.Раҳмонов (Сирдарё), Д.Клепиков (Тошкент).

Назоратчи - А.Исаев (Тошкент вил.).

Комиссар – Р.Толипжонов.

 

 

“Нефтчи” – “Қизилқум”

Ҳакамлар: Ғ.Жўраев (Наманган), А.Абдураимов (Андижон), О.Каллахўжаев (Тошкент), Р.Кападзе (Фарғона).

Назоратчи - Т.Низомов (Андижон).

Комиссар – У.Умаров.

 

 

Навбаҳор” – “Бухоро”

Ҳакамлар: А.Раҳимов (Андижон), О.Умаров (Тошкент вил.), Ҳ.Уралов (Тошкент вил.), Э.Турсунов (Наманган).

Назоратчи - Р.Толибжонов (Фарғона).

Комиссар – Л.Қўчқоров.

 

 

“Севинч” – АГМК

Ҳакамлар: Ш.Ражабов (Бухоро), Н.Муҳамадиева (Термиз), А.Кончикова (Тошкент), К.Расулов (Қарши).

Назоратчи - И.Шарипов (Бухоро).

Комиссар – Б.Арипов.

 

 

“Шўртан” – “Пахтакор”

Ҳакамлар: Э.Мирабидова (Тошкент), К.Середа (Бухоро), Х.Эркинова (Тошкент), Х.Жумаева (Қарши).

Назоратчи - Х.Мухторов (Самарқанд).

 

Комиссар – А.Файзиев.

Жамоа Ў Т-Н О
1 Пахтакор 22 36-12 47
2 Локомотив 22 35-21 40
3 Бунёдкор 22 35-26 40
4 Навбаҳор 22 29-18 37
5 Металлург 22 24-29 33
6 Бухоро 22 23-28 32
7 Қўқон-1912 22 21-20 28
8 АГМК 22 26-28 26
9 Насаф 22 21-28 26
10 Қизилқум 22 20-29 23
11 Сўғдиёна 22 17-32 17
12 Нефтчи 22 12-28 15

Тўпурарлар

Футболчи Гол
1 Исмоил Гонсалвеш 12
2 Жавлон Иброхимов 10
3 Тиаго Безерра 10
4 Марат Бикмаев 9
5 Йован Жокич 8
6 Холмуҳаммедов Мурод 8
7 Зохид Абдуллаев 7
8 Элгужа Григалашвили 7
9 Сардор Рашидов 6
10 Исломбек Исоқжонов 6