21-tur
03.10.2021 (YSH, 18:15)
Qizilqum
-
Turon
-
21-tur
03.10.2021 (YSH, 16:00)
Surxon
-
Navbahor
-
21-tur
02.10.2021 (SHN, 18:00)
Bunyodkor
-
AGMK
-
21-tur
02.10.2021 (SHN, 15:45)
Andijon
-
So‘g‘diyona
-
21-tur
02.10.2021 (SHN, 15:30)
Mash’al
-
Nasaf
-
21-tur
01.10.2021 (JU, 18:15)
Metallurg
-
Lokomotiv
-
21-tur
01.10.2021 (JU, 16:00)
Qo‘qon-1912
-
Paxtakor
-
20-tur
27.09.2021 (DU, 19:00)
Lokomotiv
2
Mash’al
1
20-tur
27.09.2021 (DU, 19:00)
Nasaf
5
Bunyodkor
0
20-tur
26.09.2021 (YSH, 18:30)
AGMK
1
Surxon
0
20-tur
26.09.2021 (YSH, 18:30)
Navbahor
0
Qizilqum
0
20-tur
26.09.2021 (YSH, 16:15)
So‘g‘diyona
2
Metallurg
0
20-tur
25.09.2021 (SHN, 18:30)
Paxtakor
3
Turon
1
20-tur
25.09.2021 (SHN, 16:00)
Qo‘qon-1912
1
Andijon
1
19-tur
21.09.2021 (SE, 19:00)
Bunyodkor
3
Lokomotiv
2
19-tur
21.09.2021 (SE, 16:30)
Mash’al
0
So‘g‘diyona
0
19-tur
20.09.2021 (DU, 19:00)
Turon
0
Navbahor
1
19-tur
20.09.2021 (DU, 19:00)
Qizilqum
0
AGMK
0
19-tur
19.09.2021 (YSH, 18:30)
Metallurg
0
Qo‘qon-1912
1
19-tur
19.09.2021 (YSH, 16:00)
Andijon
1
Paxtakor
0
1/4 final
29.10.2021 (JU, 00:00)
So‘g‘diyona
-
Nasaf
-
1/4 final
28.10.2021 (PSH, 00:00)
Bunyodkor
-
Surxon
-
1/4 final
28.10.2021 (PSH, 00:00)
AGMK
-
Qizilqum
-
1/4 final
20.10.2021 (CH, 00:00)
Olimpik
-
Paxtakor
-
1/8 final
20.08.2021 (JU, 19:00)
So‘g‘diyona
2
Lokomotiv
1
1/8 final
20.08.2021 (JU, 19:00)
Bunyodkor
1
Navbahor
0
1/8 final
19.08.2021 (PSH, 19:00)
AGMK
6
Neftchi
1
1/8 final
19.08.2021 (PSH, 19:00)
Nasaf
5
Metallurg
2
1/8 final
19.08.2021 (PSH, 19:00)
Paxtakor
1
Turon
0
1/8 final
18.08.2021 (CH, 19:00)
Sho‘rtan
1
Qizilqum
2
1/8 final
18.08.2021 (CH, 19:00)
Dinamo
2
Olimpik
2
1/8 final
17.08.2021 (SE, 19:00)
Surxon
1
Mash’al
0
3-tur
30.04.2021 (JU, 18:30)
Navbahor
1
Olimpik
0
3-tur
30.04.2021 (JU, 00:00)
Neftchi
0
Qizilqum
0
3-tur
30.04.2021 (JU, 00:00)
Sho‘rtan
4
Xorazm
1
3-tur
30.04.2021 (JU, 00:00)
Oqtepa
4
Zomin
2
3-tur
29.04.2021 (PSH, 18:45)
Dinamo
3
Surxon
1
3-tur
29.04.2021 (PSH, 18:45)
Metallurg
2
Qo‘qon-1912
0
3-tur
29.04.2021 (PSH, 17:00)
Nurafshon
2
G‘ijduvon
2
3-tur
29.04.2021 (PSH, 16:45)
Mash’al
2
Yangiyer
0
20-tur
07.10.2021 (PSH, 16:15)
Nurafshon
-
Neftchi
-
20-tur
06.10.2021 (CH, 18:30)
Dinamo
-
Olimpik
-
20-tur
05.10.2021 (SE, 16:15)
Xorazm
-
Aral Samali
-
20-tur
05.10.2021 (SE, 16:00)
Yangiyer
-
Sho‘rtan
-
19-tur
24.09.2021 (JU, 19:00)
Neftchi
3
Olimpik
2
19-tur
23.09.2021 (PSH, 16:30)
Nurafshon
0
Dinamo
2
19-tur
22.09.2021 (CH, 16:30)
Sho‘rtan
2
Aral Samali
2
19-tur
22.09.2021 (CH, 16:15)
Yangiyer
1
Xorazm
2
18-tur
12.09.2021 (YSH, 18:20)
Neftchi
2
Nurafshon
0
18-tur
12.09.2021 (YSH, 18:20)
Dinamo
1
Olimpik
0
18-tur
12.09.2021 (YSH, 17:15)
Xorazm
5
Yangiyer
2
17-tur
07.09.2021 (SE, 18:00)
Olimpik
1
Xorazm
1
17-tur
05.09.2021 (YSH, 17:00)
Nurafshon
1
Dinamo
1
17-tur
04.09.2021 (SHN, 16:30)
Yangiyer
2
Aral Samali
1
14-tur
29.08.2021 (YSH, 17:30)
Xorazm
0
Neftchi
3
16-tur
24.08.2021 (SE, 17:30)
Aral Samali
1
Olimpik
1
16-tur
24.08.2021 (SE, 17:15)
Sho‘rtan
1
Neftchi
4
16-tur
23.08.2021 (DU, 17:45)
Xorazm
1
Nurafshon
1
15-tur
12.08.2021 (PSH, 20:00)
Neftchi
6
Dinamo
0
15-tur
11.08.2021 (CH, 17:30)
Nurafshon
4
Aral Samali
0
20-tur
03.10.2021 (YSH, 16:00)
Lochin
-
Neftgazmontaj
-
20-tur
03.10.2021 (YSH, 16:00)
Paxtakor-79
-
G‘ijduvon
-
20-tur
03.10.2021 (YSH, 16:00)
Bunyodkor-Farm
-
Navbahor Farm
-
20-tur
03.10.2021 (YSH, 16:00)
Jomboy
-
Zomin
-
20-tur
02.10.2021 (SHN, 16:00)
Chig‘atoy
-
Lokomotiv-BFK
-
19-tur
26.09.2021 (YSH, 16:00)
Zomin
3
Lochin
0
19-tur
26.09.2021 (YSH, 16:00)
Neftgazmontaj
3
Bunyodkor-Farm
0
19-tur
25.09.2021 (SHN, 16:00)
Jizzax-Bars
1
Chig‘atoy
0
19-tur
25.09.2021 (SHN, 16:00)
Lokomotiv-BFK
1
Jomboy
2
19-tur
24.09.2021 (JU, 17:00)
Navbahor Farm
1
Paxtakor-79
1
18-tur
19.09.2021 (YSH, 16:30)
Jomboy
1
Jizzax-Bars
2
18-tur
19.09.2021 (YSH, 16:30)
Paxtakor-79
3
Neftgazmontaj
0
18-tur
19.09.2021 (YSH, 16:30)
Zomin
5
Lokomotiv-BFK
1
18-tur
19.09.2021 (YSH, 16:00)
Lochin
0
Bunyodkor-Farm
5
18-tur
18.09.2021 (SHN, 16:30)
Chig‘atoy
0
G‘ijduvon
4
17-tur
12.09.2021 (YSH, 17:30)
Navbahor Farm
1
Chig‘atoy
1
17-tur
12.09.2021 (YSH, 16:30)
Jizzax-Bars
3
Zomin
4
17-tur
12.09.2021 (YSH, 16:30)
Bunyodkor-Farm
2
Paxtakor-79
2
17-tur
11.09.2021 (SHN, 17:00)
G‘ijduvon
5
Jomboy
1
17-tur
11.09.2021 (SHN, 16:30)
Lokomotiv-BFK
3
Lochin
2

Bu yil “Bunyodkor-W” Osiyo chempionatida ishtirok etadi, 2023 yildan ayollar o‘rtasida OChL o‘tkaziladi

Iordaniya poytaxti Ammanda joriy yilning 7-12-noyabr kunlari ilk ayollar klublari o‘rtasidagi Osiyo chempionati bo‘lib o‘tadi.

Unda 4 ta ishtirokchi jamoa g‘oliblik uchun bahs olib boradi. Musobaqada “Amman FK” (Iordaniya), “Shahrdari Sirjan” (Eron), “Gokulam Kerala FK” (Hindiston) bilan bir qatorda O‘zbekistonning amaldagi chempioni “Bunyodkor-W” ishtirok etadi.

Mazkur musobaqa G‘arbiy Osiyo jamoalari o‘rtasida birinchi marta tashkil etilmoqda. Sharq mintaqasida esa mezbon masalasi hal etilmagan.

Qayd etish joiz, OFK joriy yildan e’tiboran ayollar jamoalarini rivojlantirish masalasiga juda jiddiy ahamiyat bermoqda. Xususan, bu yil ilk bora ayollar jamoalari ham sinov tariqasida litsenziyalashdan o‘tkazilmoqda va O‘zbekiston kam sonli a’zo mamlakatlar qatorida ayollar klublarini ham litsenziyalash jarayoniga jalb etdi. 2022-yildan e’tiboran mazkur jarayon barcha qolgan a’zo davlatlarda ham majburan tatbiq etiladi. 2023-yildan boshlab esa ayollar jamoalari o‘rtasida to‘laqonli Osiyo Chempionlar ligasi tashkil qilinadi va unda faqat litsenziya olgan klublargina ishtirok etadi.