23-tur
25.10.2021 (DU, 15:15)
Andijon
1
Nasaf
1
23-tur
24.10.2021 (YSH, 16:00)
So‘g‘diyona
1
Paxtakor
0
23-tur
23.10.2021 (SHN, 15:45)
Mash’al
0
Navbahor
0
23-tur
23.10.2021 (SHN, 15:15)
Qo‘qon-1912
2
Lokomotiv
1
23-tur
22.10.2021 (JU, 18:15)
Bunyodkor
3
Turon
1
23-tur
22.10.2021 (JU, 15:30)
Surxon
1
Qizilqum
0
23-tur
21.10.2021 (PSH, 18:15)
Metallurg
0
AGMK
1
22-tur
17.10.2021 (YSH, 17:00)
Lokomotiv
2
Andijon
2
22-tur
17.10.2021 (YSH, 17:00)
Navbahor
2
Bunyodkor
1
22-tur
16.10.2021 (SHN, 18:30)
So‘g‘diyona
1
Qo‘qon-1912
1
22-tur
16.10.2021 (SHN, 17:00)
Turon
1
Surxon
1
22-tur
16.10.2021 (SHN, 16:15)
Paxtakor
4
Qizilqum
2
22-tur
15.10.2021 (JU, 18:30)
Nasaf
1
Metallurg
0
22-tur
15.10.2021 (JU, 17:00)
AGMK
3
Mash’al
2
21-tur
03.10.2021 (YSH, 18:15)
Qizilqum
2
Turon
1
21-tur
03.10.2021 (YSH, 16:00)
Surxon
1
Navbahor
0
21-tur
02.10.2021 (SHN, 18:00)
Bunyodkor
1
AGMK
1
21-tur
02.10.2021 (SHN, 15:45)
Andijon
0
So‘g‘diyona
0
21-tur
02.10.2021 (SHN, 15:30)
Mash’al
0
Nasaf
1
21-tur
01.10.2021 (JU, 18:15)
Metallurg
1
Lokomotiv
2
1/4 final
29.10.2021 (JU, 18:15)
So‘g‘diyona
-
Nasaf
-
1/4 final
28.10.2021 (PSH, 18:15)
Bunyodkor
-
Surxon
-
1/4 final
28.10.2021 (PSH, 18:15)
AGMK
-
Qizilqum
-
1/4 final
20.10.2021 (CH, 15:30)
Olimpik
0
Paxtakor
1
1/8 final
20.08.2021 (JU, 19:00)
So‘g‘diyona
2
Lokomotiv
1
1/8 final
20.08.2021 (JU, 19:00)
Bunyodkor
1
Navbahor
0
1/8 final
19.08.2021 (PSH, 19:00)
AGMK
6
Neftchi
1
1/8 final
19.08.2021 (PSH, 19:00)
Nasaf
5
Metallurg
2
1/8 final
19.08.2021 (PSH, 19:00)
Paxtakor
1
Turon
0
1/8 final
18.08.2021 (CH, 19:00)
Sho‘rtan
1
Qizilqum
2
1/8 final
18.08.2021 (CH, 19:00)
Dinamo
2
Olimpik
2
1/8 final
17.08.2021 (SE, 19:00)
Surxon
1
Mash’al
0
3-tur
30.04.2021 (JU, 18:30)
Navbahor
1
Olimpik
0
3-tur
30.04.2021 (JU, 00:00)
Neftchi
0
Qizilqum
0
3-tur
30.04.2021 (JU, 00:00)
Sho‘rtan
4
Xorazm
1
3-tur
30.04.2021 (JU, 00:00)
Oqtepa
4
Zomin
2
3-tur
29.04.2021 (PSH, 18:45)
Dinamo
3
Surxon
1
3-tur
29.04.2021 (PSH, 18:45)
Metallurg
2
Qo‘qon-1912
0
3-tur
29.04.2021 (PSH, 17:00)
Nurafshon
2
G‘ijduvon
2
3-tur
29.04.2021 (PSH, 16:45)
Mash’al
2
Yangiyer
0
23-tur
26.10.2021 (SE, 15:45)
Aral Samali
1
Xorazm
4
23-tur
26.10.2021 (SE, 15:30)
Sho‘rtan
2
Yangiyer
1
22-tur
21.10.2021 (PSH, 16:00)
Xorazm
1
Yangiyer
1
22-tur
21.10.2021 (PSH, 16:00)
Aral Samali
1
Sho‘rtan
1
21-tur
14.10.2021 (PSH, 00:00)
Neftchi
2
Dinamo
1
21-tur
13.10.2021 (CH, 16:00)
Olimpik
5
Nurafshon
0
21-tur
12.10.2021 (SE, 16:00)
Sho‘rtan
3
Xorazm
0
21-tur
12.10.2021 (SE, 00:00)
Aral Samali
2
Yangiyer
3
20-tur
07.10.2021 (PSH, 16:15)
Nurafshon
1
Neftchi
4
20-tur
06.10.2021 (CH, 18:30)
Dinamo
5
Olimpik
1
20-tur
05.10.2021 (SE, 16:15)
Xorazm
3
Aral Samali
0
20-tur
05.10.2021 (SE, 16:00)
Yangiyer
1
Sho‘rtan
2
19-tur
24.09.2021 (JU, 19:00)
Neftchi
3
Olimpik
2
19-tur
23.09.2021 (PSH, 16:30)
Nurafshon
0
Dinamo
2
19-tur
22.09.2021 (CH, 16:30)
Sho‘rtan
2
Aral Samali
2
19-tur
22.09.2021 (CH, 16:15)
Yangiyer
1
Xorazm
2
18-tur
12.09.2021 (YSH, 18:20)
Neftchi
2
Nurafshon
0
18-tur
12.09.2021 (YSH, 18:20)
Dinamo
1
Olimpik
0
18-tur
12.09.2021 (YSH, 17:15)
Xorazm
5
Yangiyer
2
17-tur
07.09.2021 (SE, 18:00)
Olimpik
1
Xorazm
1
22-tur
17.10.2021 (YSH, 15:00)
Lochin
1
Navbahor Farm
5
22-tur
17.10.2021 (YSH, 15:00)
Bunyodkor-Farm
4
Jizzax-Bars
1
22-tur
17.10.2021 (YSH, 15:00)
Neftgazmontaj
3
G‘ijduvon
1
22-tur
17.10.2021 (YSH, 15:00)
Paxtakor-79
1
Lokomotiv-BFK
0
22-tur
16.10.2021 (SHN, 15:00)
Jomboy
4
Chig‘atoy
2
21-tur
10.10.2021 (YSH, 16:00)
Jomboy
6
Lochin
2
21-tur
10.10.2021 (YSH, 15:30)
Navbahor Farm
1
Neftgazmontaj
1
21-tur
10.10.2021 (YSH, 15:30)
Zomin
6
Chig‘atoy
3
21-tur
09.10.2021 (SHN, 15:30)
Jizzax-Bars
4
Paxtakor-79
2
21-tur
08.10.2021 (JU, 16:00)
G‘ijduvon
6
Bunyodkor-Farm
3
20-tur
03.10.2021 (YSH, 16:00)
Paxtakor-79
0
G‘ijduvon
3
20-tur
03.10.2021 (YSH, 16:00)
Bunyodkor-Farm
1
Navbahor Farm
2
20-tur
03.10.2021 (YSH, 16:00)
Lochin
2
Neftgazmontaj
1
20-tur
03.10.2021 (YSH, 16:00)
Jomboy
2
Zomin
3
20-tur
02.10.2021 (SHN, 16:00)
Chig‘atoy
2
Lokomotiv-BFK
3
19-tur
26.09.2021 (YSH, 16:00)
Neftgazmontaj
3
Bunyodkor-Farm
0
19-tur
26.09.2021 (YSH, 16:00)
Zomin
3
Lochin
0
19-tur
25.09.2021 (SHN, 16:00)
Jizzax-Bars
1
Chig‘atoy
0
19-tur
25.09.2021 (SHN, 16:00)
Lokomotiv-BFK
1
Jomboy
2
19-tur
24.09.2021 (JU, 17:00)
Navbahor Farm
1
Paxtakor-79
1

O‘zPFL kichraytirilgan yosh bilan ro‘yxatdan o‘tkazilgan yana uch futbolchi bo‘yicha o‘rganish boshladi

Bu holat futbol uchun yangilik emas. Ammo O‘zPFL unga qarshi kurash boshlaganini o‘tgan yiliyoq e’lon qilgan hamda birinchi shunday ishni 2020 yilning 26 oktyabr kuni yopishga erishgandi.

Joriy yildan e’tiboran biz ilk professional shartnomasiga imzo chekayotgan futbolchilar ro‘yxatini rasman ochiqlab bormoqdamiz. 2021 yilning qishki transferidan keyin ilk professional shartnomasini imzolagan futbolchilar ro‘yxati bilan shu havola orqali, shu yilning yozgi transferidan keyingi ro‘yxat bilan esa mana bu havolada tanishib chiqishingiz mumkin.

O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2019 yil 4 dekabrdagi “O‘zbekistonda futbolni rivojlantirishni mutlaqo yangi bosqichga olib chiqish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PF-5887-son Farmonida mamlakatda futbolni rivojlantirishga to‘sqinlik qilayotgan muammolar sifatida xalqaro va milliy darajadagi futbol musobaqalarida qatnashuvchi sportchilarning biologik yoshini sun’iy kichraytirish kabi salbiy holatlarning mavjudligi qayd etilib, ushbu holatni oldini olishga qaratilgan chora-tadbirlar belgilangan.

Shundan kelib chiqib, O‘zPFL yuqoridagi ikki ro‘yxatni umumlashtirdi va biologik yoshini sun’iy kichraytirgan futbolchilar masalasi o‘rganib chiqildi. Natijalar esa Coca-cola Superliganing ikki klubida umumiy uch nafar futbolchi shu yo‘lni tanlaganini ko‘rsatdi.

Bugun mazkur ikki klubga futbolchilarning hujjatlarini uning haqiqiy tug‘ilgan yili bo‘yicha rasmiylashtirilishini va bu holatni qonun doirasida hal etilishini 20 oktyabrga qadar ta’minlash uchun  ogohlantirish xatlari yuborildi. Shuningdek, uch futbolchi vaqtinchalik O‘zPFL ro‘yxatidan chiqarildi. Klublar 20 oktyabrgacha vaziyatni o‘nglamasa, o‘tgan yili bo‘lgani kabi O‘zPFL ishni prokuraturaga qonuniy baho berish uchun oshiradi.